Obchvat Záp se otevře v pátek, ještě letos oprava silnice v Zelenči

23. 04. 2023

Ještě v letošním roce se pravděpodobně začne opravovat hlavní silnice na průtahu Zelenčem. Pro Zelenečský časopis to uvedla mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje. Už v pátek kraj otevře obchvat Záp. Na ten pak navazuje další dopravní stavba v blízkém okolí – nadjezd nad tratí ve Mstěticích.

Silnice ze Svémyslic přes Zeleneč až ke kruhové křižovatce na Šestajovice už nutně potřebuje opravit. Kraj v minulých letech rekonstruoval například silnici ze Zelenče do Mstětic a dále do Čelákovic. Teď je na řadě spojení ze severu na jih. „Opravy silnice III/33310 v obci Zeleneč budou realizovány pravděpodobně v letošním roce. Průtah Zeleneč – Svémyslice – půjde do projektové přípravy,“ uvedla na dotaz Zelenečského časopisu mluvčí KSÚS Středočeského kraje Petra Kučerová. Na opravu vozovky by pak měly v Zelenči navazovat další projekty na zklidnění dopravy, o kterých se už diskutuje na dopravním výboru zastupitelstva.

Část obchvatu Záp, který se otevře v pátek 28. dubna.

Po třech letech výstavby se v pátek otevře obchvat městyse Zápy. Jeho dokončení zbrzdil například archeologický výzkum a nálezy z doby osídlení tohoto území germánskými kmeny ve 2. a 3. století. Zatím je hotová první etapa celého obchvatu /viz mapka níže/. Jeho výstavba byla spolufinancována Evropskou unií.

Obchvat městyse Zápy

Na plno už běží také práce na nadjezdu železniční trati ve Mstěticích. Jeho investorem je Správa železnic a nadjezd je součástí optimalizace celého úseku trati z Prahy do Lysé nad Labem. Po jeho dokončení bude správcem Krajská správa a údržba silnic a v jeho blízkosti kraj vybuduje nadzemní P+R parkoviště.

Ondřej KOPA

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti

AKCE & UDÁLOSTI

Pořádáte kulturní nebo sportovní akci? Vaši pozvánku rádi zveřejníme!
Pište na redakce@zelenecskycasopis.eu