Podchod u Ferony čeká na přeložku napětí, budova nádraží ve Mstěticích se nezbourá

10. 08. 2021

U zelenečského nádraží je už z poloviny postavený podchod pod tratí. Další bude stát u Ferony a propojí ulici Kopretinovou a K Feroně. Podchod už je hotový jako prefabrikát, jeho zahloubení pod zem čeká na přeložení vedení vysokého a nízkého napětí. Podle informací ze Správy železnic pravděpodobně nebude zbourána budova nádraží ve Mstěticích a jedná se o jejím prodeji do majetku obce.

Podchod u Ferony už stojí vedle trati. Podle vyjádření Radky Pistoriusové ze Správy železnic je ale v jeho ose položeno vedení vysokého a nízkého napětí ČEZ, které musí být přeloženo. „Tento podchod je připraven jako staveništní prefabrikát a byl ponechán na povrchu do doby, než bude možné jeho uložení do definitivní polohy. Druhá část bude budována obdobně s ohledem na urychlení výstavby a splnění konečného data uvedení do provozu. Podchod je již vyprojektován a připomínkován budoucím správcem, čímž je obec Zeleneč. Podchod nebude bezbariérový,“ dodala mluvčí Správy železnic.

Místo budoucího podchodu železniční trati u Ferony

V tuto chvíli se pracuje na první traťové koleji. V zastávce Zeleneč bude vybudována druhá část podchodu a bude také dokončeno 1. nástupiště v celé jeho délce včetně zadláždění. O rekonstrukci budovy čekárny jsme už psali před časem.

Poslední dva srpnové víkendy jsou opět naplánovány úplné výluky vlaků. Ty nepojedou nepřetržitě od pátku do pondělního brzkého rána 20. až 23. 8 a také během posledního prázdninového víkendu 27. až 30. 8. Místo vlaků bude jezdit náhradní autobus. Pozor z Prahy jsou vypravovány i rychlíkové spoje do Lysé a Čelákovic, které neprojíždějí Zeleneč. Další výluky budou následovat v září 6. – 10. 9. a 13. – 15. 9 od 8:30 do 14:30 hod. a 11. -12. 9. od 8:00 do 18:00 hod. Železniční přejezd pak bude úplně znovu uzavřen téměř celý měsíc v období od 6. 10. do 1. 11.

Práce na revitalizaci celé železniční trati z Vysočan do Čelákovic jsou plánovány až do roku 2024. Původně byla navržena i demolice nádraží ve Mstěticích. Po iniciativě obce a investora Nového Zelenče se nádraží zřejmě nezbourá. „Na žádost obce Zeleneč a prokázání zájmu budovu odkoupit a nadále využívat je nyní v jednání její odprodej z majetku Správy železnic do majetku obce Zeleneč,“ uvedla pro Zelenečský časopis Radka Pistoriusová.

Ondřej KOPA

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti

AKCE & UDÁLOSTI

Pořádáte kulturní nebo sportovní akci? Vaši pozvánku rádi zveřejníme!
Pište na redakce@zelenecskycasopis.eu