V sobotu se zdraží jízdné ve Středočeském kraji

30. 03. 2023

Na apríla se zdraží jízdné ve veřejné dopravě ve Středočeském kraji. Změna bude citelná na krátké vzdálenosti, protože se ruší nejlevnější jízdenka za 14 korun. Za jízdu ze Zelenče do Horních Počernic tak nově zaplatíme 20 korun.

Na kratší vzdálenosti jízdné zdraží o 43 %. Nejlevnější patnáctiminutová jízdenka pro dvě pásma mimo území Prahy bude stát 20 korun. Další pásmové jízdenky se nezdražují, ale je zkrácena jejich časová platnost. Například třípásmová jízdenka za 30 korun bude nově platit půlhodinu. 

Ceny jednotlivých časových jízdenek ve Středočeském kraji od 1. 4.

Od soboty se zdraží takové časové kupony na lítačce. Za jednu zónu si připlatíme o 5 % více. Úpravy tarifů schválilo středočeské krajské zastupitelstvo na konci listopadu minulého roku. „Zdražujeme v nejkratších jízdenkách, kde je i největší výtěžnost. Účelem této změny je mít vyšší výtěžnost systému a motivovat lidi, aby si kupovali časové kupony,“  zdůvodnil zdražení jízdného krajský radní pro dopravu Petr Borecký. 

Jízdné ve veřejné dopravě v posledních měsících zdražila většina krajů. Podobný krok se dá očekávat i v Praze.

Ondřej KOPA

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti

AKCE & UDÁLOSTI

Pořádáte kulturní nebo sportovní akci? Vaši pozvánku rádi zveřejníme!
Pište na redakce@zelenecskycasopis.eu