Obchvat Záp se zřejmě otevře až květnu, zákaz kamionů ve Mstěticích trvá

14. 09. 2022

Na začátku října bude zprovozněna první část obchvatu Záp. Půjde o okružní křižovatku na Svémyslice a Dřevčice. Dokončení celého obchvatu se zřejmě dočkáme až na jaře, i když silničáři nevylučují optimistickou variantu a dřívější termín. Co je důležité, na obchvat nebudou moci jezdit kamiony, protože stále platí zákaz vjezdu do Mstětic. Cyklostezka na Lázně Toušeň bude silnici přetínat jako doposud. Krajští silničáři připravují i opravu silnice do Svémyslic. Na podrobnosti k obchvatu Záp jsme se zeptali Petry Kučerové, mluvčí Krajské správy a údržby silnici Středočeského kraje.

Co způsobilo zdržení ve výstavbě obchvatu Záp?

Časový harmonogram stavby zkomplikovaly opožděné dodávky materiálu. Kvůli opožděné dodávce žulových obrubníků o tři týdny, nemohl náš zhotovitel, firma Strabag , na stavbě vybudovat ostrůvky a okružní prstenec a kvůli tomu se také opozdily práce na konstrukčních vrstvách silnice . Okružní křižovatka tak nebyla v provozu od začátku září, ale až o měsíc později, kdy z ní bude možnost jezdit ve směru Dřevčice a Zápy. Na konečný termín dokončení obchvatu toto vliv nemá.

Kdy bude plně zprovozněn celý obchvat?

V optimistické variantě očekáváme, že by mohl být obchvat zprůjezdněn do letošní zimy v režimu předčasného užívání, s tím, že bude zhotovitel dodělávat práce kolem. Bohužel situaci komplikuje i současný stav na trhu a stále chybějící některé materiály, je tedy  možné, že by vyšly pokládky asfaltových vrstev do zimního období a nízké teploty k pokládání asfaltu nejsou vhodné. V tom případě by byl obchvat průjezdný až na jaře 2023. Úplné dokončení veškerých prací očekáváme v květnu příštího roku.

Jak bude řešen přejezd cyklistů přes obchvat, kteří využívají cyklostezku ze Zelenče do Lázně Toušeň?

Obchvat protíná několik cyklostezek. Pro zvýšení bezpečnosti přejezdu jsou cyklostezky v bezprostřední blízkosti obchvatu přeloženy tak, aby bylo křížení s komunikací co nejvíce kolmé, což zajistí dobrý rozhled do všech stran a zároveň nejkratší možnou cestu přes komunikaci.

Bude zachován zákaz vjezdu kamionů do Mstětic?

Pokud nenastanou skutečnosti, které by průjezd kamionů Mstěticemi umožnily, zůstane zachován. Nicméně jedná se především o záležitost policie, která dopravní značení schvaluje a popř. i nařizuje.

Plánuje KSUS nějaké opravy silnic v blízkosti Zelenče? Třeba silnice Zeleneč – Šestajovice a také do Svémyslic jsou v tristním stavu.

V letošním roce je v blízkosti obce Zeleneč v plánu velkoplošná oprava povrchu vozovky silnice III/33310 v úseku Svémyslice – Dřevčice. Opravy dalších úseků této silnice připravujeme.

Aktuální dopravní uzavírky

Zápy – Svémyslice, Zápy – Mstětice, do 30. 9.
Horní Počernice, Bártlova, do 30. 10.
Horní Počernice, Ve Žlíbku, do 31. 10.

 

Simona KOPOVÁ

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti

AKCE & UDÁLOSTI

Pořádáte kulturní nebo sportovní akci? Vaši pozvánku rádi zveřejníme!
Pište na redakce@zelenecskycasopis.eu