Nový Zeleneč má stavební povolení na místní komunikace

12. 08. 2021

Brandýský odbor dopravy vydal v minulých dnech stavební povolení na výstavbu místních komunikací a parkovišť pro první etapu výstavby ve Mstěticích. Projekt Nový Zeleneč se tak zřejmě už brzy začne stavět. Jeho developer avizuje na svých stránkách, že s prodejem nových domů a bytových domů začne od jara příštího roku.

Projekt se má realizovat ve třech etapách. V minulosti už prošel schvalovacím procesem EIA. První etapa by se měla stavět u nádraží ve Mstěticích. Dopravní odbor Městského úřadu v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi už vydal pro tuto první etapu stavební povolení na výstavbu místních komunikací. To bylo vyvěšeno i na webu zelenečského obecního úřadu.

Nová výstavba by v budoucnu mohla zvýšit počet obyvatel Mstětic až na 3,5 tisíce. Firma Nový Zeleneč chtěla zahájit výstavbu už v loňském roce, plány jí ale zřejmě narušil koronavirus. Na webu projektu je avizováno zahájení prodeje nových bytů a domů od jara 2022. „My bychom chtěli tu obec koncipovat ne jako ubytovnu pro lidi, kteří si tam zakoupí byty nebo tam budou v nájmu, ale chtěli bychom, aby tam měli kompletní vyžití,“ řekl investor projektu Josef Lébr v loňském roce ve vyjádření pro Český rozhlas.

Projekt výstavby nového městečka ve Mstěticích je na stole již více než 10 let. Původně pod názvem Nové Mstětice, s novým investorem od roku 2019 jako projekt Nový Zeleneč. Zelenečský časopis se v minulých měsících snažil neúspěšně o rozhovor se zástupcem investora. Snad budeme mít v blízké budoucnosti víc stěstí.

Ondřej KOPA

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti

AKCE & UDÁLOSTI

Pořádáte kulturní nebo sportovní akci? Vaši pozvánku rádi zveřejníme!
Pište na redakce@zelenecskycasopis.eu