SK Zeleneč porazil v derby Šestajovice, v brance soupeře Tomáš Rosický

13. 10. 2019

SK Zeleneč v 8. kole okresního přeboru Prahy – východ porazil sousední SK Šestajovice 4:0. Do branky soupeře nastoupil Tomáš Rosický, tým soupeře na lavičce koučoval fotbalový komentátor Jaromír Bosák.

Po bezgólovém prvním poločasu otevřel skóre v 56. minutě David Křížek. O dvě minuty později nekompromisně proměnil penaltu Michal Hajný. Další gól pak v 61. minutě opět přidal David Křížek a konečný výsledek upravil trefou v 73. minutě Ondřej Šindler. Po osmém kole je tak SK Zeleneč s patnácti body na skvělém šestém místě!

Pro Tomáše Rosického to byl už druhý mistrovský zápas, který strávil v brance. Poprvé chytal v utkání okresního přeboru na konci září v Kostelci u Křížků. Tehdy chytil i penaltu, dnes v Zelenči takové štěstí neměl. Diváci v Zelenči však na bývalou hvězdu Borussie Dortmund nebo Arsenalu štěstí mají. Dnes byl v sestavě Šestajovic i díky ligové pauze. Trenér Šestajovic Jaromír Bosák k jeho nové roli v týmu pro deník iSport uvedl: „Jsem rád, že ho v bráně máme, chytá dobře a baví ho to. To je celé. Samozřejmě může jenom jednou za čas, takže to není běžná záležitost.“

Sestavy

SK Zeleneč: Štefek L. – Ešner J. (46. O. Šindler), Hořejší J., Janoušek J., Křížek D. (74. Nájemník R.), Hajný M., Sládek R. (67. Nevařil M.), Šimon M., Tyšer D., Skuček M., Punčochář K. (58. Herian O.)

SK Šestajovice: Rosický T. – Plachý M., Veverka P. (57. Báša D.), Souček J., Beran M. (70. Železný J.), Bártek L., Veverka J., Rosický J., Koudelka A., Jílek T.,  Smita J.

ŽK: 87. Janoušek – 56 Rosický J., 64. Souček, 83. Bártek, 83. Koudelka

Počet diváků: 75  Rozhodčí: Stránský M. – Kotek V., Procházka M.

V příštím kole čeká áčko SK Zeleneč zápas v Hrusicích.