V zelenečské škole měl autorské čtení Pavel Renčín

30. 09. 2022

V samém srdci Šumavy žijí dva žabáci. Chytrák Žabimír a odvážný Kváček. Ten má veliký sen, že se stane prvním žabím kosmonautem. Totiž žábonautem!…,“ tak začíná příběh dvou žabích kamarádů, Žabarádů. Z knížky, kterou Pavel Renčín původně napsal jen pro své děti, se četlo na školní podvečerní akci Den s knihou. Po autorovi zfilmovaného příběhu psa Gumpa do Zelenče po roce přijel další zajímavý spisovatel.

Pavel Renčín má na svém kontě už jedenáct knih. Píše především městskou fantasy a jeho román Vězněná byl Akademií science fiction, fantasy a hororu oceněn v roce 2016 jako nejlepší původní česká kniha. K napsání Žabarádů jej inspirovaly vlastní děti. „Tihle dva odvážní žabáci podniknou spolu obrovskou dlouhou cestu po Vltavě od jejích pramenů na Šumavě až do Prahy k Jéžiškovské věži, což je Žižkovská věž, kterou žabáci považuji za raketu,“ vysvětloval Pavel Renčín obsah knížky zelenečským školákům. Jednu kapitolu jim pak sám přečetl.

Den s knihou uspořádala zelenečská škola. „Je to jedinečná příležitost, jak se setkat s někým, kdo napsal a vydal knihu. Jsme rádi, že jste přišli. Škola se otevírá a funguje jako komunita. To je to, co jsme chtěli a jsme vděčni, že tady můžeme přivítat lidi, kteří mají co říct vám všem,“ řekl ředitel základní školy Jiří Ptáčník. Součástí celé povedené akce byly i další aktivity jako brainwriting, psaní husím brkem, burza komiksů nebo kavárnička pro dospělé. Těšíme se na další podobné aktivity!

Ondřej KOPA

Sdílet článek

 

 

 

Poslední tištěné číslo

Novinky na síti