Během dvou listopadových víkendů nepojede vlak

17. 10. 2023

Vlaky na trati mezi Prahou a Lysou nahradí autobus poslední dva víkendy v listopadu. Vlakem se ze Zelenče nedostanete ani na státní svátek 17. listopadu. Začátek příštího týdne zase vlaky nepojedou mezi 10. a 13. hodinou. Po ukončení těchto výluk bude na začátku prosince obnoven plný provoz na obou kolejích z Vysočan až do Mstětic.

Už v příštím týdnu se musí cestující vlakem připravit na výluku mezi 10. a 13. hodinou. Náhradní autobusová linka XS2 bude jezdit mezi Horními Počernicemi a Českomoravskou. Výlukový jízdní řád najdete zde.

Výlukový jízdní řád linky XS2 ve dnech 23. – 25. 10.

Úplné výluky, kdy vlak nahradí autobusy po celý den, jsou naplánovány na poslední dva víkendy v listopadu. Vlaky nepojedou od 16. listopadu večer do noci z 19. na 20. listopadu a také od večera 24. listopadu do noci z 26. na 27. listopadu. Začátek nepřetržité výluky je vždy v první den ve 20:40 hod. večer a výluka končí poslední den ráno ve 4:20 hod. „Výluky si vyžádají práce na přeložce vedení vysokého napětí pro navazující stavbu na úseku Mstětice – Čelákovice a na přemostění železnice ve Mstěticích, ale využijí se zároveň i pro budování trakčních bran a k úpravám zabezpečovacího systému. Provoz se pak bude ovládat z Centrálního dispečinku Praha,“ doplnil pro Zelenečský časopis mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Vlaky během víkendových výluk opět nahradí autobusová linka XS2, která kvůli rekonstrukci silnice pod tratí nebude tentokrát zajíždět k nádraží. Výlukový jízdní řád ještě nebyl vydán. Do 9. prosince Správa železnic plánuje v Zelenči také zprovoznit nové zabezpečovací zařízení na přejezdu.

Do 9. prosince také pokračuje výluka jedné koleje mezi Horními Počernicemi a výhybnou Skály na Černém Mostě. Po ukončení této výluky bude poprvé od zahájení stavby spuštěn plný kolejový provoz v celém úseku mezi Vysočany a Mstěticemi. Práce pak už budou pokračovat jen v úseku mezi Mstěticemi a Čelákovicemi.

Ondřej KOPA

Sdílet článek

 

 

 

Nové číslo – září 2023

Jak časopis podpořit

Chcete podpořit naši práci? Pomozte na svět novým tištěným číslům! Přispět můžete přímo na náš transparentní účet, ze kterého financujeme výhradně tisk a grafiku nových vydání,

Příspěvek v libovolné výši můžete poslat:
👉 převodem na účet u Fio banky č. 2602504571/2010
👉 nebo prostřednictvím QR platby z vaší mobilní aplikace.

Děkujeme!

Novinky na síti