Úspěšná sezona zelenečského fotbalu – dorostenci zlatí a Áčko stříbrné

18. 06. 2022

Zelenečský fotbal má za sebou úspěšnou sezónu. Dorostenci s přehledem vyhráli svoji krajskou soutěž. Mužské Áčko pak skončilo druhé v okresním přeboru. Tento výsledek jim tak pravděpodobně zajistil postup do Středočeské I.B třídy.

Poslední páteční zápas už neměl na konečné vítězství dorostenců ve Středočeské I.A třídě vliv. Zeleneč vyhrál svoji skupinu s 59 body. Tým pod vedením Filipa Ešnera a Karla Pavlíka má na svém kontě jen tři prohry a dvě remízy. I celkové skóre 112:38 je úctyhodné. Tomáš Luhan a Adam Štádler patřili k nejlepším střelcům v soutěži.

Mužské Áčko muselo o konečné druhé místo v okresním přeboru svést přímý boj s FK Dobřejovice. Sobotní utkání, které se hrálo v tropickém počasí hodně bolelo. Za celý zápas bylo rozdáno devět žlutých karet. Domácí se dostali do vedení v 76. minutě, kdy proměnil penaltu Lukáš Novák. Ten pak rozhodl o vítězství Zelenče i druhým gólem v 90. minutě.

Tým vedený Richardem Nájemníkem tak skončil druhý v okresním přeboru se ziskem 54 bodů. Tento výsledek jim pravděpodobně zajistil postup do Středočeské I.B třídy.  Postup s týmem oslavil plný zelenečský stadion. Fotoalbum ze zápasu najdete ZDE.