Zeleneč bude mít obecního policistu

18. 05. 2023

Zastupitelstvo obce dnes schválilo veřejnoprávní smlouvu o poskytování služeb obecní policie s městysem Nehvizdy. Na jejím základě bude pro Zeleneč a Mstětice vyčleněn jeden strážník se služebním vozidlem pracujícím osm hodin denně. Služebnu bude mít zatím v Nehvizdech, starosta aktuálně jedná o jejím zřízení v Zelenči.

Vzhledem k finanční nákladnosti zřízení vlastní obecní policie budeme mít obecního policistu z Nehvizd na roční zkoušku. Pak se uvidí jestli Zeleneč zřídí vlastní obecní policii, nebo bude pokračovat ve spolupráci s Nehvizdy, které tuto službu poskytují také Zápům a Mochovu. Podobný postup na konci minulého volebního období navrhoval i bývalý starosta Jiří Skřivan, který chtěl uzavřít smlouvu s Radonicemi. Zeleneč bude Nehvizdům hradit plat policisty, náklady na výzbroj a výstroj a také bude hradit provoz služebního vozidla včetně dalších režijních nákladů.

Obecní policista bude vybaven služebním vozidlem. „Jednám s ministerstvem vnitra o převzetí dvou vyřazených policejních oktávií. Jedna bude pro strážníka, kterého budou nabírat Nehvizdy. Druhý vůz je pak plánovaný pro strážníka, který bude sloužit v Zelenči,“ dodal pro Zelenečský časopis starosta Nehvizd Jiří Poběrežský. Obecní policista v Zelenči tak může řešit i dopravní přestupky včetně překračování povolené rychlosti. Podle starosty Zelenče Víta Šikýře bude také dohlížet na dodržování veřejného pořádku, bezpečnost chodců a zaměří se také na edukaci školáků. „Bohužel se nám v poslední době množí krádeže a poměrně často se na nás občané obracejí s dotazem na kamerový systém, protože se jim něco ztratilo,“ doplnil v rozhovoru pro Zelenečský časopis Vít Šikýř.

Po schválení zastupitelstvem a podpisu smlouvy musí být ještě celý proces schválen na kraji. Do té doby než bude vybrán nový obecní strážník pro Zeleneč, bude obec využívat stávající strážníky sloužící v Nehvizdech. Starosta teď aktuálně také řeší služebnu obecního strážníka. „Dokud pro něj nevyčleníme prostor, tak bude mít služebnu v Nehvizdech,“ říká Vít Šikýř s tím, že už obec jedná o vlastních prostorách pro služebnu v Zelenči.

Ondřej KOPA

Sdílet článek
[ba_social_share icon_color=“#000000″ icon_bg=“#FFFFFF“ icon_placement=“right“ show_text=“off“ item_alignment=“right“ item_spacing=“-1px“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ module_alignment=“right“ custom_margin=“-1px|||||“ global_colors_info=“{}“][ba_social_share_child network_type=“email“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/ba_social_share_child][ba_social_share_child network_type=“facebook“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/ba_social_share_child][ba_social_share_child network_type=“whatsapp“ icon_color=“#000000″ icon_bg=“#FFFFFF“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ background_color=“#FFFFFF“ background_enable_color=“on“ global_colors_info=“{}“][/ba_social_share_child][/ba_social_share]

 

 

 

Poslední tištěné číslo

Novinky na síti